top_pl
Logowanie

Bitrix24Care

Automatyczne przypisywanie leadów przy użyciu procesu biznesowego

To potężne narzędzie, którym dysponuje Bitrix24. Jest to modeler workflow, który może działać w ramach CRM i bibliotek dokumentów (biblioteki publiczne i grupowe, nie osobiste).


Tutaj zajmiemy się niezwykle ważną kwestią dotyczącą relacji z klientami - przydzieleniem odpowiedzialnego pracownika sprzedaży. Oczywiście, najbardziej optymalne jest przydzielanie automatyczne, ponieważ potencjalna sprzedaż poprzez stronę internetową może się pojawić w każdej chwili. Jest to idealna operacja dla procesów biznesowych Bitrix24.

Pamiętaj, że procesy biznesowe są dostępne wyłącznie dla planów Bitrix24 Standard i Professional.

Na stronie Szablon: Lead , którą można znaleźć w sekcji CRM>Ustawienia>Procesy biznesowe, można tworzyć nowe szablony i otwierać już istniejące do edycji lub eksportu.Użyj przycisku „Dodaj szablon” i dodaj szablon „Przyporządkuj osoby odpowiedzialne”. Kliknij nazwę, aby otworzyć edytor procesu biznesowego dla danego szablonu. Podczas tworzenia nowego procesu pojawi się ekran, który wygląda tak:Tworzenie schematu blokowego

Teraz złap blok akcji „Warunek” i wstaw go.

Aby ustawić warunek, kliknij koło zębate po prawej stronie, aby otworzyć stronę ustawień, na której możesz opisać warunek i zmienić nazwę bloku, jeśli tego chcesz. Rozdziel leady w zależności od tego, czy mają być wypłacane w euro czy nie (pierwszy blok), a następnie według tego, czy kwota ma być większa czy mniejsza niż 500 dolarów dla tych, które nie są wypłacane w euro. Oto strona parametrów bloku, który rozdziela euro od dolarów:Nie musisz w ogóle wprowadzać wartości, wtedy wszystkie wartości są akceptowane. W przypadku bloków dolarowych wybierz opcję „Wartość” jako pole dokumentu, ustaw warunek „Więcej” lub „Nie więcej”, a następnie ustaw liczbę, na przykład 500, jako wartość.Uwaga: za każdym razem, gdy widzisz na nim kwadratowy przycisk z opcją „¶", oznacza to że możesz wybrać pola, zmienne, parametry, użytkowników lub inne wartości, aby zbudować zawartość tego pola. Kliknij go, aby otworzyć okno dialogowe.

Gdy skończysz, schemat blokowy będzie wyglądał w ten sposób:Uwaga dotycząca terminologii: „Dokument”, jak w sekcji „Przetwarzanie dokumentów” na liście bloków akcji lub akcji „Zmień dokument”, jest dowolnym obiektem, na którym uruchamiany jest proces biznesowy. Więc może to być:

a. Lead
b. Kontakt
c. Firma
d. Deal lub
e. Dokument w Bibliotece dokumentów

Na tym obrazie każdy blok akcji „Zmodyfikuj dokument” po prostu ustawia pole „Odpowiedzialny” za lead dla osoby, która powinna pracować na tego typu leadzie.Pamiętaj, że spowoduje to nadpisanie bieżącej wartości dla danego pola dokumentu (tutaj: osoby odpowiedzialnej). Bardziej skomplikowany schemat blokowy umożliwia określenie, czy wartość powinna zostać nadpisana, czy nie.

Możesz również dodać blok akcji wiadomości e-mail, który wysyła wiadomość e-mail do nowo przypisanej osoby odpowiedzialnej.Na liście szablonów procesów biznesowych można ustawić tę opcję, aby była uruchamiana po utworzeniu nowego leada. W ten sposób, niezależnie od tego, czy nowy lead zostanie dodany ręcznie, czy utworzony poprzez połączenie z formularzem internetowym na stronie internetowej, zostanie on automatycznie przypisany do właściwej osoby, a następnie ta osoba otrzyma powiadomienie e-mail.

To pomogło Dzięki :) To nie pomogło Przykro nam :( Komentarz
Czy możesz nam powiedzieć, dlaczego:
Nie tego szukam
To zbyt skomplikowane