top_pl
Logowanie

Bitrix24Care

Opłaty za telefonię

Błąd: „Brak wystarczających środków na koncie, aby zakończyć tę operację.

Ten komunikat o błędzie może wystąpić, jeśli nie masz wystarczającej ilości środków na swoim koncie. Pamiętaj, że saldo telefonii jest wspólne dla połączeń przychodzących i wychodzących, co oznacza że wszystkie koszty są naliczane z tego samego salda. Możesz sprawdzić saldo w sekcji   Telefonia > Bilans i statystyki.

Jeśli nie posiadasz wystarczającej ilości środków na automatyczne doładowanie salda - informacje o tym zostaną również wyświetlone.

Opłaty za PBX SIP

Możesz podłączyć PBX do Bitrix24:

 • Konektor SIP - opłata za wynajem jest naliczana co miesiąc.
 • Połączenia przychodzące - bezpłatne (z naszej strony). 
 • Połączenia wychodzące i przekierowanie połączeń - wymagane są minuty testowe lub aktywna subskrypcja SIP Connector. 
 • Połączenia wychodzące - naliczane przez dostawcę PBX. 
 • Możesz sprawdzić dostępne minuty testowe w sekcji Telefonia > Bilans i statystyki. Nowe konta mają domyślnie przypisane 60 minut na przetestowanie połączenia. Po wykorzystaniu   bezpłatnych minut  numery SIP zostaną rozłączone.
Pamiętaj, że subskrypcja SIP Connector jest kupowana dla jednego konta Bitrix24. Oznacza to, że jeśli masz aktywną subskrypcję SIP Connector i chciałbyś połączyć kilka PBX, nie musisz kupować dodatkowych subskrypcji SIP Connector.

Zostałem obciążony kosztami za połączenia wychodzące, chociaż zakupiłem złącze SIP

Możesz zostać obciążony kosztami, jeśli połączenia telefoniczne są kierowane przez przekaźnik lub numer wypożyczonego telefonu. W takim przypadku połączenia przechodzą przez naszego operatora, który pobiera za nie opłaty. Jeśli masz skonfigurowane złącze SIP, przejdź do sekcji Telefonia > Ustawienia telefonii i ustaw swój BPX jako  Domyślny numer dla połączeń wychodzących.

Pamiętaj, że konfiguracja złącza SIP nie jest wymagana dla połączeń przychodzących.

Opłaty za wynajem numerów

Możesz wynająć numer dla połączeń przychodzących.

 • Opłata za wynajem jest naliczana co miesiąc, natomiast nie ponosisz opłat za połączenia przychodzące za wynajęty numer. 
 • Jeśli korzystasz z wynajętego numeru do połączeń wychodzących, opłaty za nie będą naliczane zgodnie z cennikiem naszego operatora
 • Pamiętaj, że przekazywane połączenie jest w rzeczywistości połączeniem wychodzącym i jest za nie pobierana określona kwota. 
Voximplant (nasz operator telefonii) rozpoczyna naliczanie opłat za połączenie w momencie, gdy odbiorca odbierze telefon. Zatem opłaty nie są pobierane za czas oczekiwania na połączenie.

Co stanie się z moim wynajętym numerem, jeśli nie opłacę go w wyznaczonym terminie

Jeśli wynająłeś numer od Bitrix24, ale nie zdążyłeś zapłacić za przedłużenie abonamentu za ten numer w terminie, oto co się stanie dalej:

 • ten numer nie zostanie od razu odebrany, ale pozostanie zarezerwowany dla twojego konta przez jeden miesiąc od obowiązującej daty wznowienia. Na przykład, jeśli abonament miał być przedłużony 1 lipca, numer pozostanie zarezerwowany dla ciebie do 1 sierpnia.  Po upływie miesiąca zarezerwowany numer zostanie całkowicie odłączony od twojego konta.
 • połączenia przychodzące nie będą dostępne, twoi klienci, dzwoniąc, usłyszą sygnał, jakby numer był zajęty.
 • , jeśli wypożyczony numer został skonfigurowany dla połączeń wychodzących - te połączenia będą przekierowane przez domyślny „główny numer wychodzący” nadany przez system.
Uwaga: nowy okres ważności subskrypcji będzie liczony od terminu dokonania płatności. Na przykład: jeśli termin przedłużenia abonamentu na wypożyczenie numeru przypadał na 1 lipca, ale opłaciłeś go 15 lipca, to twoja nowa subskrypcja miesięczna wygaśnie 15 sierpnia (zamiast 1 sierpnia).

Opłaty za numery bezpłatne

Możesz wypożyczyć bezpłatne numery.

 • Opłata za wynajem jest naliczana co miesiąc.
 • Połączenia przychodzące na bezpłatne numery są bezpłatne dla twoich klientów, natomiast ty uiszczasz za nie opłaty  (ceny ).
 •  Za połączenia wychodzące z takiego numeru będą opłaty jak za zwykłe połączenia wychodzące (ceny ).
Jeśli w jakimś kraju wynajmujesz bezpłatny numer, tylko klienci z tego kraju będą mogli dzwonić na ten numer. Na przykład, jeśli wynajmujesz bezpłatny numer australijski, tylko klienci z Australii będą mogli do ciebie zadzwonić. Ta zasada działa dla wszystkich bezpłatnych numerów, z wyjątkiem numerów bezpłatnych w USA.
Przeczytaj więcej o wynajmie bezpłatnych numerów w artykule - Wynajmij bezpłatny numer.
To pomogło Dzięki :) To nie pomogło Przykro nam :( Komentarz
Czy możesz nam powiedzieć, dlaczego:
Nie tego szukam
To zbyt skomplikowane