top_pl
Logowanie

Bitrix24Care

Systemy płatności

W systemie Bitrix24 CRM oferty i faktury można drukować, pobierać w formacie PDF lub wysyłać e-mailem do klientów. Jeśli potrzebujesz dostosować formularz oferty lub CRM albo skonfigurować ustawienia Paypal, możesz to zrobić za pomocą ustawień systemu płatności.

W tym celu:

  • Przejdź do opcji  CRM >Więcej > Ustawienia > Opcje płatności > Systemy płatności   i wprowadź, jak będą wyglądały formularze ofert i faktur.
  • Na stronie Płatności i faktury znajdziesz zestaw domyślnych szablonów: przelew bankowy (faktura) dla kontaktów, przelew bankowy (faktura) dla firm, oferty dla kontaktów, oferty dla firm i Paypal. Możesz edytować istniejący szablon lub utworzyć nowy od zera.

Przy tworzeniu nowego szablonu upewnij się, że wybrano właściwy uchwyt (dla różnych obsługiwanych języków dostępne są różne uchwyty). Wybierz poniżej typ klienta.

  • Kliknij opcję Pokaż wszystkie pola , aby otworzyć wszystkie pola dostępne do konfiguracji.
  • Osiągnięto jeden z najważniejszych kroków, który wpłynie na ostateczny wygląd formularza drukowanego lub PDF. Otwórz sekcję  Sprzedawca  i dopasuj pola. Pola te zawierają informacje o firmie jako o sprzedawcy. Wybierz te pola, które chcesz zobaczyć na formularzu oferty lub faktury. Możesz także dodać logo firmowe, podpis i pieczęć.
  •  Przejdź do sekcji  Osoba prywatna , aby skonfigurować pola  Nabywca , które będą wyświetlone na ofercie lub fakturze. Będą to dane klienta. 
  • Sekcja Ogólne umożliwia dodanie tytułu faktury, typu konta i komentarzy.
  • Sekcja Style pozwala skonfigurować marginesy i dodać obraz tła. 
  • Sekcja Kolumny umożliwia skonfigurowanie kolumn i wybranie właściwości produktu w celu dodania ich do oferty lub faktury. Ważne: aby dodać nowe właściwości produktu, przejdź do opcji CRM > Więcej > Ustawienia > Punkt startowy > Właściwości produktu.

To wszystko. Konfiguracja formularza drukowanego lub PDF dla oferty lub faktury dobiegła końca.

Prosimy pamiętać, aby na formularzu oferty lub faktury dodać i sprzedającego, i kupującego, jeśli chcesz, by ich dane zostały umieszczone na wydruku lub pliku PDF:

Oto przykład, jak może wyglądać skonfigurowana faktura:

Kolumna Stawka podatku jest umieszczona na formularzu drukowanym tylko w przypadku stosowania podatku VAT (nie podatku od sprzedaży). Przeczytaj więcej o podatkach w CRM w artykule Podatki w CRM.
To pomogło Dzięki :) To nie pomogło Przykro nam :( Komentarz
Czy możesz nam powiedzieć, dlaczego:
Nie tego szukam
To zbyt skomplikowane