top_pl
Logowanie

Bitrix24Care

Kwestie podatku od wartości dodanej (opłaty VAT)

Bitrix, Inc. jest podmiotem prawnym zarejestrowanym w stanie Virginia w Stanach Zjednoczonych. Jeśli dokonasz bezpośredniego zakupu od Bitrix, Inc. (np. kupisz opcję subskrypcji komercyjnej na swoim koncie Bitrix24), a znajdujesz się poza Stanami Zjednoczonymi, oznacza to że dokonujesz zakupu za granicą. W takiej sytuacji na zakup może zostać nałożony dodatkowy podatek od towarów cyfrowych. 

Ze względu na niedawno wprowadzone zmiany w przepisach podatkowych w wielu krajach podatek od wartości dodanej (VAT) jest nakładany na towary cyfrowe nabywane za granicą. Kalkulacja VAT jest zależna od lokalizacji nabywcy (kraju kupującego). Jednak niektóre kraje (np. wszystkie kraje UE) mogą być zwolnione z podatku. Przeczytaj informacje poniżej.

Kraje UE 

Jeśli dokonujesz zakupu jako rezydent UE lub firma z UE, zostanie nałożony dodatkowy podatek od towarów cyfrowych, chyba że podasz ważny identyfikator VAT. Kwota podatku VAT waha się od 5% do 27% w zależności od kraju.

Jeśli znajdujesz się w UE i posiadasz firmę zarejestrowaną w UE (firma z UE), upewnij się, że podczas składania nowego zamówienia na koncie Bitrix24 lub w Sklepie Bitrix24 podałeś swój identyfikator VAT wraz z informacjami rozliczeniowymi. W takiej sytuacji przy zakupie nie zostaną naliczone żadne dodatkowe podatki. Możesz zweryfikować swój identyfikator VAT tutaj.

Indie

W przypadku gdy dokonujesz zakupu jako mieszkaniec Indii lub firma zarejestrowana w Indiach, na transakcję zostanie nałożony dodatkowy podatek od towarów cyfrowych.

Japonia

W przypadku gdy dokonujesz zakupu jako mieszkaniec Japonii lub firma zarejestrowana w Japonii, na transakcję zostanie nałożony dodatkowy podatek od towarów cyfrowych.

Norwegia

W przypadku gdy dokonujesz zakupu jako mieszkaniec Norwegii lub firma zarejestrowana w Norwegii, na transakcję zostanie nałożony dodatkowy podatek od towarów cyfrowych. Norweskie firmy posiadające ważny identyfikator VAT są zwolnione z podatku.

Serbia 

W przypadku gdy dokonujesz zakupu jako mieszkaniec Serbii lub firma zarejestrowana w Serbii, na transakcję zostanie nałożony dodatkowy podatek od towarów cyfrowych.

RPA

W przypadku gdy dokonujesz zakupu jako mieszkaniec RPA lub firma zarejestrowana w RPA, na transakcję zostanie nałożony dodatkowy podatek od towarów cyfrowych.

Korea Południowa

W przypadku gdy dokonujesz zakupu jako mieszkaniec Korei Południowej lub firma zarejestrowana w Korei Południowej, na transakcję zostanie nałożony dodatkowy podatek od towarów cyfrowych.

Turcja

W przypadku gdy dokonujesz zakupu jako firma turecka, która nie posiada identyfikatora VAT, lub jako osoba prywatna, na transakcję zostanie nałożony dodatkowy podatek od towarów cyfrowych. Tureckie firmy posiadające ważny identyfikator VAT są zwolnione z podatku.

Inne kraje

Inne kraje, takie jak Australia, Nowa Zelandia, Bangladesz, Rosja itp. również planują lub wprowadziły już podatki od towarów cyfrowych zakupionych za granicą. Jeśli znajdujesz się w jednym z krajów wymienionych powyżej, możesz zostać obciążony dodatkowym podatkiem od wartości, który zostanie wyszczególniony na fakturze. 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące opłat lub podatków wyszczególnionych na fakturze, skontaktuj się z nami, pisząc na adres sales@bitrix24.com


 


To pomogło Dzięki :) To nie pomogło Przykro nam :( Komentarz
Czy możesz nam powiedzieć, dlaczego:
Nie tego szukam
To zbyt skomplikowane