Użytkownicy systemu Android podczas logowania mogą napotkać błąd „Aplikacja próbuje połączyć się z serwerem z niezaufanym certyfikatem”. Dzieje się tak, gdy certyfikat SSL na serwerze jest skonfigurowany nieprawidłowo. Android blokuje połączenie, aby chronić dane użytkownika przed przechwyceniem przez osoby trzecie.
Tylko administrator serwera może zdiagnozować i rozwiązać problem.
Aby sprawdzić konfigurację SSL/TLS, można użyć dowolnych usług online, na przykład Qualys SSL Labs. Otwórz stronę diagnostyczną. W polu Hostname wpisz adres serwera i kliknij Submit.
Znajdź pole Additional Certificates (if supplied). Jeśli widnieje tam ostrzeżenie Chain issues, skonfiguruj serwer tak, aby zawierał certyfikat pośredni w łańcuchu certyfikatów. Informacje o konfiguracji możesz uzyskać od wystawcy Twojego certyfikatu SSL.
Więcej informacji o typowych problemach z weryfikacją certyfikatów serwera znajdziesz w oficjalnej dokumentacji Androida.
Problemy z weryfikacją certyfikatów SSL w dokumentacji Androida