Bitrix24Care

Bitrix24.Sign w CRM

Uwaga!

Bitrix24.Sign jest podpisem elektronicznym (nie podpisem cyfrowym). Zapewnia skuteczny, prawnie wiążący sposób uzyskania i wyrażenia zgody lub zatwierdzenia dokumentu cyfrowego.

Każdy kraj ma własne ustawodawstwo i przepisy dotyczące używania podpisów elektronicznych. W niektórych krajach konieczne jest zawarcie z klientem specjalnej umowy na użycie podpisu elektronicznego przed skorzystaniem z funkcji.

Upewnij się, że korzystanie z narzędzia nie jest sprzeczne z ustawodawstwem i przepisami obowiązującymi w Twoim kraju.

Podpisy elektroniczne mogą nie być odpowiednie dla wszystkich dokumentów. Zdecydowanie zaleca się zasięgnięcie odpowiedniej porady prawnej z właściwego źródła przed użyciem podpisu elektronicznego.


Narzędzie Bitrix24.Sign oszczędza czas i pieniądze. Wszystkie informacje o Twojej firmie i klientach są pobierane z CRM, a dokument do podpisania możesz wysłać SMS-em lub e-mailem. Istnieje kilka sposobów szybkiego wysłania dokumentu do podpisania bez wychodzenia z elementu CRM.

Czytaj więcej: Bitrix24.Sign.

Spis treści artykułu:

Wyślij poprzedni szablon dokumentu do podpisania

Jeśli wcześniej utworzyłeś i wysłałeś dokument do podpisania, system zaproponuje wysłanie utworzonego szablonu dokumentu do podpisania w nowym elemencie CRM dla nowego klienta. Dotyczy to tylko dokumentów tego samego typu. Wygenerowane pola w dokumencie będą takie same, jednak dane klienta będą inne.

Przykład: pracowałeś z dealem nr 1, w którym utworzyłeś fakturę i wysłałeś ją do podpisania. Teraz pracujesz z dealem nr 2, tworzysz nową fakturę i chcesz wysłać ją do podpisania. W takim przypadku system wyświetli komunikat i zaoferuje wysłanie poprzedniego szablonu faktury utworzonego w dealu nr 1. Lub możesz wysłać nowy szablon utworzony w dealu nr 2.

Jak to działa

Przejdź do formularza deala, leadu lub kontaktu w CRM i utwórz potrzebny dokument.

Kliknij Podpisz, a system zaproponuje skorzystanie z szablonu, który był wcześniej używany dla innego elementu CRM. Kliknij Użyj tego szablonu.

W takim przypadku wszystkie pola, które dodałeś (pieczęć, podpis, dane kontaktowe itp.), a także Twój kanał komunikacji i osoba odpowiedzialna, zostaną skopiowane do nowego dokumentu. System doda kontakty klienta z jego formularza CRM, a dokument zostanie mu automatycznie wysłany do podpisania.

Dzięki temu zaoszczędzisz czas przy wysyłaniu tego samego typu dokumentów do wielu klientów.


Jak utworzyć dokument w formularzu elementu CRM

Otwórz formularz deala, leadu lub kontaktu w CRM i utwórz potrzebny dokument.

Czytaj więcej: Dokumenty w systemie CRM.

W utworzonym dokumencie kliknij Podpisz i wypełnij wszystkie pola.

Czytaj więcej: Jak utworzyć i wysłać dokument elektroniczny do podpisania.


Ustaw regułę do automatycznego wysłania dokumentu do podpisania

Ustaw regułę na określonym etapie, a dokument zostanie wysłany do klienta automatycznie. Przejdź do CRM> Reguły automatyzacji.

Dodaj regułę na wybranym etapie, klikając +.

Następnie wybierz opcję Dokumentacja> Prześlij dokument do podpisu.

W oknie ustawień określ osobę odpowiedzialną za podpisanie dokumentu z Twojej firmy oraz wybierz szablon dokumentu, który zostanie wysłany do klientów.

Jeśli na liście nie widzisz szablonów dokumentów, to należy utworzyć nowy dokument i przejść przez procedurę uzupełniania pól. Czytaj więcej: Jak utworzyć i wysłać dokument elektroniczny do podpisania.

Teraz, jeśli przeniesiesz deal do etapu z regułą, system automatycznie wygeneruje dokument i wyśle go klientom do podpisania.

Każda reguła automatyzacji wysyła konkretny typ dokumentu (fakturę, umowę itp.). Jeśli chcesz zautomatyzować kilka typów dokumentów, możesz utworzyć osobne etapy z regułami automatyzacji.

Polecane artykuły:
Czy te informacje były pomocne?
Pomoc specjalisty ds. integracji
To nie jest to, czego szukam
Skomplikowany i niezrozumiały tekst
Informacje są nieaktualne
Artykuł jest za krótki. Potrzebuję więcej informacji
Nie podoba mi się sposób działania tego narzędzia
Przejdź do Bitrix24
Nie masz konta? Utwórz za darmo