Bitrix24Care

Jak poprawnie uruchomić kampanie e-mailowe

Marketing pomaga firmom osiągnąć powtarzalną sprzedaż i zarobić więcej pieniędzy. Ale tworzenie kampanii reklamowej nie jest łatwe.

W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć skuteczną kampanię e-mailową.


Dodaj przycisk rezygnacji z subskrypcji

Zgodnie z prawem różnych krajów odbiorcy wiadomości e-mail muszą mieć możliwość wypisania się z list mailingowych. Marketing nie wysyła wiadomości e-mail, które nie mają przycisku anulowania subskrypcji, więc pamiętaj, aby dodać go do swoich szablonów wiadomości e-mail.

Dodaj przycisk anulowania subskrypcji do e-maila. Domyślnie link do wypisania się z listy mailingowej znajduje się w standardowym bloku Stopka.

Po prostu przeciągnij ten blok w odpowiednie miejsce na szablonie.

W przypadku własnego szablonu HTML możesz użyć następującego kodu:

 <a style="color: #0054a5;" href="#UNSUBSCRIBE_LINK#">link do anulowania subskrypcji</a> 

Napisz tekst, który sprzedaje

Newslettery z dobrym tekstem utrzymują zaangażowanie klientów i pomagają sprzedawać więcej.

right_arrow.jpg Upewnij się, że Twój e-mail ma wyraźny tytuł.

right_arrow.jpg Napisz przyciągający uwagę tekst, który opisuje problem klienta i sugeruje rozwiązanie.

right_arrow.jpg Zwróć uwagę na format wiadomości. Użyj akapitów, aby oddzielić informacje i wyróżnij kluczowe frazy pogrubioną czcionką.


Weź pod uwagę dzienny limit poczty

Twój limit mailingowy wzrośnie, jeśli e-maile nie będą trafiać do spamu.

Początkowo możesz wysłać 1000 e-maili dziennie. Aby zwiększyć limit, należy go najpierw całkowicie wykorzystać w ciągu jednego dnia.

Jeśli wysłano wiele e-maili i nie było żadnych skarg dotyczących spamu, Twój limit będzie się stopniowo zwiększał. Jeśli zbyt wiele e-maili zostanie uznanych za spam, limit zostanie obniżony lub marketing zostanie całkowicie zablokowany.

Aktualne limity można znaleźć w sekcji Marketing> Ustawienia.

Istnieje wiele serwisów, w których możesz sprawdzić newsletter. Z ich pomocą dowiesz się, czy mailing może dostać się do spamu i jak to naprawić. Na przykład mail-tester.

Wysyłaj mailingi tylko do prawdziwych klientów

Wysyłanie mailingów na nieistniejące adresy jest bezcelowe. System mailingowy Bitrix24 analizuje, dokąd trafiają wiadomości e-mail. Jeśli trafią na nieistniejące adresy, to taki e-mail zostanie zarejestrowany jako błąd i nie wpłynie na zwiększenie dziennego limitu.

Liczbę e-maili, które można wysłać, można znaleźć na stronie planów i cen.


Określ limit wysyłania e-maili

Twój plan określa, ile e-maili możesz wysłać miesięcznie. Ta liczba obejmuje zarówno zwykłe e-maile, jak i listy mailingowe Marketingu. Ponieważ newslettery są wysyłane masowo, cały limit poczty może się szybko wyczerpać i nie będziesz mógł korzystać ze zwykłej poczty.

W sekcji Marketing> Ustawienia możesz określić procent wiadomości e-mail wysyłanych do marketingu, aby nie stracić możliwości korzystania z poczty e-mail. Jeśli nie potrzebujesz zwykłej poczty i planujesz tylko wysyłać e-maile, możesz obstawić 100%.

Przykład: Twój plan pozwala na wysyłanie 5000 e-maili miesięcznie, w Marketingu obowiązuje limit 90%. Prowadzisz kampanię e-mailową składającą się z 6000 e-maili. Tylko 4500 z nich zostanie wysłanych, a reszta zostanie wysłana w przyszłym miesiącu. Ponadto będziesz mieć do wykorzystania 500 e-maili w zwykłej poczcie.

Limity wysyłania e-maili w usługach pocztowych

W przypadku korzystania z zewnętrznej usługi SMTP do wysyłania wiadomości e-mail mogą wystąpić ograniczenia dotyczące wysyłania wiadomości e-mail z jednej skrzynki pocztowej dziennie w samej usłudze.

Przykład: poczta e-mail Google ma domyślny limit wysyłania 500 e-maili dziennie. Jeśli wiadomość e-mail ma wielu odbiorców, ta wiadomość e-mail do każdego z nich jest traktowana jako osobna wiadomość e-mail. Ten dzienny limit może ulec zmianie na podstawie własnych algorytmów obliczania wiarygodności użytkownika.

Aby uniknąć ewentualnych ograniczeń wysyłania poczty podczas korzystania z zewnętrznego serwera SMTP, możesz ręcznie ustawić dzienny limit dla samej skrzynki pocztowej w jej ustawieniach.

Możesz to zrobić, tworząc kampanię e-mailową. Wybierz nadawcę z włączonym zewnętrznym wysyłaniem SMTP lub dodaj nowego.

Aby móc edytować ustawienia nadawcy SMTP, należy najpierw włączyć tę funkcję w sekcji Poczta> Ustawienia skrzynki pocztowej> Wyślij przy użyciu zewnętrznego SMTP. Czytaj więcej: Podłącz skrzynkę pocztową.

Następnie włącz opcję Serwer SMTP> Włącz dzienny limit wiadomości i określ limit.

Tak więc sprawdzanie limitów marketingowych podczas wysyłania wiadomości e-mail odbywa się w następującej kolejności:

  1. Limit miesięczny w Bitrix24 - czy dozwolone jest wysyłanie e-maili w bieżącym miesiącu, zgodnie z planem taryfowym.
  2. Limit dzienny w Bitrix24 - liczba różni się w zależności od wiarygodności nadawcy mailingu.
  3. Limit dzienny z ustawień SMTP - zależy od serwera pocztowego.
Aby wysłać dużą liczbę e-maili, nie korzystaj z bezpłatnych usług. Do tych celów należy korzystać ze specjalnych usług e-mailingowych.

Czy te informacje były pomocne?
Pomoc specjalisty ds. integracji
To nie jest to, czego szukam
Skomplikowany i niezrozumiały tekst
Informacje są nieaktualne
Artykuł jest za krótki. Potrzebuję więcej informacji
Nie podoba mi się sposób działania tego narzędzia
Przejdź do Bitrix24
Nie masz konta? Utwórz za darmo